- Accueil >
- Informatie over de Foundation >
- Acties >
- Actie Italië: Amici per la tavola
Bewustwording van kinderen: Amici per la tavola
Amici per la tavola, is een actie georganiseerd door de Foundation in Italië gericht op kinderen.
Actie in Milaan
In Italië heeft de Louis Bonduelle Foundation in juni 2005 de eerste resultaten gepubliceerd van onderzoeken die werden uitgevoerd bij kinderen op de basisschool. Deze onderzoeken, die werden uitgevoerd vóór de eigenlijke pedagogische activiteit (verspreiding van pedagogische pakketten en organisatie van een theatervoorstelling) hebben informatie opgeleverd over de manier waarop kinderen aankijken tegen voeding - en dan met name tegen groenten -, evenals over hun voedingsgewoonten.
Resultaten
De resultaten van de pedagogische activiteit die werd uitgevoerd bij de kinderen uit Milaan zijn gepubliceerd; de conclusies leveren een schat aan informatie op:<//font>
- 9 op de 10 kinderen hebben begrepen hoe belangrijk het is om alles in aangepaste hoeveelheden te eten,<//font>
- 9 op de 10 kinderen hebben laten zien dat ze hebben begrepen dat een gezonde en evenwichtige maaltijd alle groepen voedingsmiddelen omvat,<//font>
- 6 op de 10 kinderen zijn anders gaan aankijken tegen voedingsmiddelen als groenten of vis, die ze voorheen "niet lekker" vonden.
Conclusies
Uit deze resultaten blijkt hoe belangrijk het is om op de doelgroep afgestemde communicatiemethoden te gebruiken wanneer het erom gaat voedingspatronen te veranderen. Door de publicatie van deze resultaten wil de Fondation eraan meewerken dat de effectiviteit van gezondheidsvoorlichting wordt vergroot.
Actie in Napels
Na haar succesvolle actie in 2005 in Milaan heeft de Foundation haar campagne "Amici per la tavola" in 2006 in Napels uitgevoerd, in samenwerking met het Wetenschapsmuseum in Napels en de gemeente Napels, de provincie Napels en de regio Campania.
De Foundation heeft in overeenstemming met haar doelstellingen opnieuw een reeks meetinstrumenten uitgewerkt waarmee kan worden geëvalueerd of deze campagne de gewenste effecten bij kinderen heeft. Op basis van deze meetinstrumenten kon de Foundation ook een meer omvattende vergelijking tussen Noord- en Zuid-Italië maken (Milaan tegenover Napels).
Resultaten en conclusies
Uit deze onderzoeken blijkt dat in Milaan 55 % van de kinderen aangeeft regelmatig tussen de middag hetzelfde te eten als 's avonds, terwijl de overgrote meerderheid (73 %) van de Napolitaanse kinderen meedeelt dat deze twee maaltijden dagelijks verschillend zijn.
Wat wél overeenkomt, is wat lekker en wat niet lekker wordt gevonden. De grootste voorkeur genieten pizza's en pasta's: 1 op de 2 kinderen vinden deze gerechten het lekkerst. Van vis en groenten hebben veel kinderen echter een afkeer; dit geldt vooral voor de allerkleinsten. Het grote verschil tussen Napels en Milaan, aldus dokter in de psychologie Nicoletta Travaini, die de campagne voor de Foundation aanstuurde, houdt verband met de verschillende voedingsgewoonten die de kinderen worden bijgebracht. In Milaan baseren de ouders zich meer op regels; op den duur kan dit leiden tot een weinig flexibel en gevarieerd voedingspatroon, met het risico dat kinderen niet meer beseffen wat ze lekker en wat ze niet lekker vinden. In Napels lijken de kinderen zich daarentegen meer instinctief te gedragen, met het grote risico dat ze met te weinig of helemaal geen regels worden geconfronteerd.



